T'agradaria formar-te en feines d'administració i auditoria?

T'agradaria formar-te en feines d'administració i auditoria?
03/03/2022 | Notícies

T'agradaria formar-te per treballar en feines d'administració i auditoria? Ara tens a prop la millor oportunitat. El pròxim 18 de març, a Organigrama, iniciem un nou curs 100% subvencionat sobre gestió comptable i gestió administrativa per auditoria. 

Es tracta d’un certificat molt complet i transversal, on aprendràs a realitzar la gestió administrativa comptable-fiscal, a garantir un manteniment actualitzat del sistema d'informació i l'arxiu de la documentació, i a efectuar les gestions administratives dels procediments previstos en el pla global d'auditoria.

 

Certificat de professionalitat de gestió comptable i gestió administrativa per auditoria 

Tal com comentem, es tracta d’un curs subvencionat adreçat prioritàriament a treballadors en situació d’atur. A més, cal destacar que per accedir a la formació és imprescindible acreditar estudis iguals o superiors a Batxillerat, COU, accés a grau superior o accés a la universitat per a majors de 25 anys.

Si reuneixes els requisits anteriorment esmentats, aquesta pot ser una bona ocasió per ampliar la teva formació. Recorda que el curs s’impartirà en format d’aula virtual i en horari de tardes, de dilluns a divendres de 15 a 20 h., per la qual cosa serà necessària una dedicació diària. 

 

Consulta la programació d’aquest curs

En elegir el nostre centre per a la teva futura formació, et podem garantir un professorat altament qualificat i expert en cadascuna de les matèries. Aquestes es desenvoluparan en una durada total de 670 hores distribuïdes en els següents mòduls i unitats formatives: 

 • Gestió comptable i fiscal (240 h.)
  • Gestió comptable
  • Gestió fiscal 
  • Implantació i control d’un sistema comptable informatitzat
 • Auditoria (120 h.)
  • Planificació de l’Auditoria
  • Auditoria de les Àrees de l’Empresa
 • Informàtica (190 h.)
  • Sistema Operatiu, Cerca de la Informació: Internet/Intranet i Correu Electrònic
  • Aplicacions Informàtiques de Tractament de Textos
  • Aplicacions Informàtiques de Fulls de Càlcul
  • Aplicacions Informàtiques de Bases de Dades Relacionals
  • Aplicacions Informàtiques per a Presentacions: Gràfiques d’Informació
 • Mòdul complementari (40 h.)
 • Mòdul de pràctiques en empresa (80 h.)

 

Les sortides professionals que ofereix aquest certificat 

En finalitzar la formació, obtindràs el Certificat Professional de nivell 3 en Gestió comptable i gestió administrativa per auditoria expedit pel SOC. Tal com expliquem al nostre anterior article, un certificat de professionalitat és un document oficial que acredita a qui l’obté que té els coneixements i habilitats per desenvolupar una activitat laboral de forma correcta i d’acord amb les exigències del mercat. 

Per tot això, en finalitzar aquests estudis podràs treballar en un departament d’administració de qualsevol mena d’empresa pública o privada en dependència del cap de comptabilitat. Aquest certificat també et capacita per treballar en assessories comptables i fiscals o en societats d’auditoria. 

 

Vols més informació? 

Recorda que les places d’aquest curs són limitades. Si t’interessa, no ho dubtis, truca’ns al 972 222 900 o escriu-nos a formacio@organigrama.cat per reservar la teva plaça. 

A Organigrama, trobaràs les eines necessàries per fer créixer el teu perfil professional amb les màximes garanties d’èxit. A més, formar-te en el nostre centre t’ofereix importants beneficis addicionals com l’accés a la nostra borsa de treball, el servei de consultes o els descomptes per a exalumnes en futurs cursos. Si estàs pensant a ampliar els teus horitzons professionals, t’animem a donar una ullada a la nostra àmplia oferta de cursos empresarials.

Categories

Noticies destacades

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per obtenir dades estadístiques de la navegació dels nostres usuaris i millorar els nostres serveis. Si accepteu o continueu navegant, considerarem que n'accepteu l'ús.

Política de galetes